Noclegi i gastronomia w Portalegre

W mieście nie ma wielu miejsc noclegowych, warto więc zarezerwować nocleg przynaj- mniejo jeden dzień wcześniej. Atrakcyjną alternatywą jest kem ping Or/y/ur (»(K5/22848: po). I-poł. XI) w Quinta da Saúde, 3 km w stronę wzgórz przy drodze N246-2, dobrze wyposażony, z elektrycznością, prysznicami i kilkoma domkami do wynajęcia.

O Cortiço Bar-Restaurant, Rua Dom Nuno Alvares Pereira 17. Kilka niedrogich pokoi na piętrze.©. Pensào Mansào Alto Alentejo, Rua 19° de Junho59 (»045/22290). Komfortowy pensjonat na starym mieście, niedaleko katedry, z niedrogimi pokojami z osobną łazienką i centralnym ogrzewaniem. .

Pensào Nova, Rua 31° Janeiro 28-30 (»045/21605:©). Trochę zaniedbane, ale miłe schronisko, to samo kierownictwo co w pobliskiej Pensào Sào Pedro (»045/331212: -@), przy Rua da Mouraria 14: w Sào Pedro pokoje są ładniejsze.

Quinta da Saúde, Estrada de Sào Mamede. 3 km od Portalegre obok kempingu (»045/22324). Ładny obiekt, należący do Turihab. z pięknymi widokami na okoliczne wzgórza i dobrą restauracją na piętrze. .

W ciągu dnia najlepszym miejscem na drinka jest Rossio, ale wieczorem życie przenosi się na stare miasto. Nad kieliszkiem dobrego trunku można posiedzieć w Cafi Central lub Carejaria Lusitania przy Largo Frederico Laranjo, lub w FM Bar przy Rua de Se 30.

Ccrvejaria O Abrigo, Rua de Elvas 74. Niedrogie dania alenlejańskie podawane w funkcjonalnej, przypominającej kantynę restauracji, niedaleko starego miasta: zestaw turystyczny ok. 1500 esc. Casa Caputę. Rua 19 de Jucho 56. Dobra restauracja z wiszącymi na ścianach gobelinami i obrazami, mila atmosfera: pełny posiłek ok. 2000 esc.

Ccrvejaria A Churrasqueira, Rua Guilherme Gomes Fernandes 29, odchodząca od Rossio. Najtańszy lokal w mieście, zestaw dań po 750 esc.: większość dań głównych w cenie 300-600 esc. Residencial O Facha, Largo Antonio Josć Lourinho 3-5. Duży wybór drogich dań (raczej międzynarodowych niż regionalnych) podawanych w secesyjnym wnętrzu, ozdobionym wyrobami ze szkła i brązu.

Restanrante Stop. 11-15 Rua Alvares Pereira. Jeden z lepszych lokali, w ulicy odchodzącej od Rossio, gdzie w ładnie urządzonej saii podawane są lypowe dania kuchni alentejańskiej, drogie posiłki od 2000 esc. ‚

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>