Kawiarnie i restauracje w Algavre

Adcga Nova, Rua Francisco Barreto 24, Niedaleko stacji kolejowej: staromodnaadega, tradycyjne portugalskie potrawy i wino w dzbanach. Niedrogo – 2000 esc. Adega Rocha, Rua da Misericórdia 50. Powyżej biura informacji lurystycznej: adega zobrusami w kratę: z dala od miejskiej wrzawy: niewygórowane ceny – około 2000 esc. za mięso i rybę z rusztu,

Café Alianza, Rúa F. Gomes 7-11. Niechlujna kawiarnia – podupadła, ale atrakcyjna na swój sposób: latem stoliki stoją także na zewnątrź: śniadania, hamburgery, sałatki, omlety, ciasta i lody. Café Boémio, Travessa da Mota 10. Nieduży lokal przy przecznicy Rúa Vasco da Gama: kuchnia portugalska z afrykańskim akcentem: można polecić bacaihau albojednozdań inspirowanych kuchnią kolonialną: około 200Ü esc i więcej. Zamknięte w pn.

Cidadc Velha, Rúa Domingos Guieiro 19 («089/27145), Jedyna restauracja na Starym Mieście, obok katedry: w pięknym XVIIi-wiecznym budynku podaje się wyszukane dania kuchni francuskiej i portugalskiej: co najmniej 4000 esc. na osobę: konieczna rezerwacja: zamknięte sb. w godz. południowych iw nd.

Dois Irmaos, Largo Terreiro do Bispo 13-15. W pobliżu Praęa de Almeida: jedna z najstarszych restauracji w mieście: specjalność zakładu to potrawy z ryb i owoców morza: warto spróbować sardynek i catapianm (podawane tylko dla dwóch osób): ceny umiarkowane: około 2500 esc. od osoby lub drożej.

Esptanada Parrciras, Rúa Rebelo da Silva 22. Na ocienionym pnączami owocującej winorośli patio można wybrać coś z niezbyt urozmaiconego menu mięsnych i rybnych dań z rusztu – fmngo no churrasco jest niezłe: 1500 esc. od osoby.

Fim do Mundo. Rúa Vasco da Gama 53. Ciemnawa, niezbyt zachęcająca knajpa, w której polecają frango\ osoby nie przepadające za drobiem nie mają tu czego szukać: amatorzy drobiu za 1000 esc. zjedzą połowę kurczaka, frytki i napiją się wina. Piripiri można zamówić tylko wtedy, gdy ma się polisę na życie.

Gardy, Rua de Santo Antonio 16. Popularnapastełaria, gdzie trudno o miejsca siedzące: wyśmienite ciastka, wyroby cukiernicze i kawa. Sol e Jardim. Praęa Ferreira de Almeida 22-23. Połączony z sąsiadującym Doís Irmáos przerobiony na restaurację sklep żelazny: wystrój: flagi z całego świata, koszulki piłkarskie, stary sprzęt rolniczy, kosze, garnki i patelnie zwisające z sufitu przypominającej stodołę „ogrodowej” sali jadalnej: od 1750 esc, od osoby, ale co najmniej dwukrotnie więcej jeśli zamówi się skorupiaki łub specjalność zakładu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>