Informacje praktyczne – Vidago

Biuro informacji turystycznej (pn.-pl. 9.30-12.30 i 14.00-18.00) mieści się w bibliotece. W najbliższym czasie ma zostać przeniesione do nowej siedziby przy Rua de República w pobliżu targowiska. Autobusy firmy Viaqaodo Tdniega do Braganęy odjeżdżają sprzed dworca kolejowego. Autobusy Rodonorte (na południe doliną Tua i na północ do Chaves) odjeżdżają z Rua da República, podobnie jak dalekobieżne autobusy RE (Rede Expresso) do Porto i Lizbony.

W Mirandeli działa dużo hoteli i pensjonatów, więc o miejsca noclegowe nie jest trudno, chyba że w okresie festy. Pensao Praia przy Largo do I Janeiro 6 (»078/22497: -@), przecznica Rua da República, oferuje niewysoki standard, ale rekompensują go wspaniale widoki na jezioro roztaczające się z okien na pierwszym piętrze. W Pensao Sá Morena («078/22434: @) przy Rua das Amoretras 87, która również jest przecznicą Rua da República, warunki są przyzwoite. Bardziej sympatycznie jest w Pensao O Lagar przy Rua de República 120 (»22712: ). Jego atuty to m.in. ładne sosnowe meble i mili właściciele. Godny polecenia jest Residencial Globo («078/28210: -©) przy Rua Cidade de Orthez niedaleko szpitala za starym mostem. Oferuje on wyższy standard niż poprzednie. Pole kempingowe (»078/23177) znaleźć można o 3 km na północ od miasta przy drodze do Braganęy. W jego obrębie znajduje się basen kąpielowy . Na posiłek najlepiej wcbrać się do dobrej restauracji w Pentan Sa Moreno lub do Restaúrame Tuela przy Rúa das Amoreiras.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>